Мінфін проаналізував судові рішення по позовах платників податків стосовно оскарження рішень Комісії ДФС про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. У більшості судових рішень зазначалося, що в рішеннях комісії ДФС були відсутні чіткі причини відмови. Зокрема не було вказано, які документи не подані, які документи складені з порушенням законодавства, яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію чи призупинення податкових накладних.

Тож для більшої ефективності та прозорості взаємодії ДФС і платників податків Мінфін розробив проект наказу щодо вдосконалення форми рішення комісії ДФС, передбачивши зазначення в ньому детальних висновків щодо результатів розгляду документів платника податків і причини відмови в їх прийнятті.

За словами мінфінівців, це підвищить якість прийнятих рішень. Тобто платник отримуватиме вмотивовані висновки в разі відмови реєстрації податкових накладних.

Окрім того, це убезпечить платників податків від прийняття невмотивованих рішень про відмову в реєстрації податкових накладних.

Текст цього законопроекту та форму Рішення комісії ДФС Мінфін опублікував на своєму офіційному веб-сайті.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»