До складу доходу, визначеного ст. 292 ПКУ, не включаються суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцеві товару (робіт, послуг) — платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцеві товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом – заявою про повернення коштів (пп. 5 п. 292.11 ПКУ).

Якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцеві за товари (роботи, послуги) у разі розірвання договору відбувається в періоді їх отримання, то такі кошти не включаються до складу доходу фізичної особи — платника єдиного податку першої – третьої груп та не підлягають відображенню в податковій декларації.

У разі якщо повернення суми коштів (авансу, передоплати) покупцеві за товари (роботи, послуги) відбувається в іншому податковому періоді, фізична особа — платник єдиного податку першої – третьої груп повинна включити таку суму коштів до складу доходу у звітному періоді, у якому ці кошти отримано, та здійснити перерахунок доходу у звітному податковому періоді, у якому відбувається їх повернення.

ІПК ДФС від 08.11.2017 р.
№ 2551/К/99-99-13-01-02-14/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»