Держава має запровадити більш дієві заходи впливу на батьків, які відмовляються сплачувати аліменти. Їх має бути позбавлено права керувати автомобілем, виїжджати за кордон, користуватися зброєю.

Це лише одна з ініціатив законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості із сплати аліментів». Серед інших варто сказати про такі:

  • 240 годин суспільно-корисних робіт на користь місцевої громади з направленням коштів на рахунок дитини (може застосовуватися багаторазово — до погашення заборгованості);
  • скасування авансових платежів і зборів для батьків, які подають відповідний позов до суду;
  • запровадження ефективних механізмів кримінального переслідування злісних неплатників аліментів.

Додатково Мін’юст реалізує інформаційну кампанію щодо цього по всій території України в межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

За словами депутата Верховної Ради Ірини Луценко, проблема несплати аліментів, яку нині винесли в окремий закон, є яскравим прикладом економічного злочину на рівні сім’ї.

Вона переконана: держава має гарантувати маленькому громадянину з перших днів його життя те, що він буде забезпечений усім необхідним, а батьки, які зробили все, аби ця дитина народилася на світ, повноцінно й однаково нестимуть за цю дитину відповідальність.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»