Насамперед нагадаємо: аграрна розписка — товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити постачання сільськогосподарської продукції чи сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах. Механізм їх функціонування визначено Законом України «Про аграрні розписки» від 06.11.2012 р. № 5479-VI, а історичною батьківщиною аграрних розписок є Бразилія.

Наразі практичне використання аграрних розписок в України реалізується у 8 областях — Вінницькій, Полтавській, Черкаській, Харківській, Миколаївській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій. Розписками користуються переважно малі та середні агровиробники.

9 листопада відбулося засідання за участі представників Мінагрополітики, Мін’юсту, IFC, нотаріусів, держвиконавців і компаній-партнерів, на якому проведено тестову покрокову процедуру примусового виконання аграрних розписок. Таке тестування процедури мало на меті визначити потенційно проблемні моменти й спільно з партнерами знайти шляхи їх розв’язання.

За словами Олени Ковальової, заступника Міністра аграрної політики та продовольства України, аграрні розписки зарекомендували себе як зручний та простий механізм фінансування. За період їх упровадження підписано 154 аграрні розписки, за допомогою яких аграрії отримали додатково майже 1,08 млрд грн. Наразі не було зафіксовано жодного випадку невиконання зобов’язань за аграрними розписками. Однак потрібно бути готовими до різних варіантів розвитку подій. Тому важливо проаналізувати потенційно можливі проблемні моменти, знайти шляхи їх розв’язання, що, своєю чергою, посилить довіру учасників ринку до аграрних розписок.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»