Фахівці ГУ ДФС у Львівській області нагадали: суми коштів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку, визначено п. 292.11 ПКУ.

Їх позиція щодо цього питання така.

Якщо зарахування та повернення коштів, які помилково надійшли на розрахунковий рахунок фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку, відбулися в одному звітному періоді (за умови наявності письмового пояснення установи банку чи іншого суб’єкта господарювання про помилкове зарахування коштів), такі кошти не включаються в дохід платника єдиного податку.

У разі якщо повернення помилково зарахованих коштів на розрахунковий рахунок відбулося в наступному звітному періоді, то така фізична особа — підприємець — платник єдиного податку повинна врахувати їх у складі доходу. При цьому фізична особа — підприємець — платник єдиного податку може здійснити перерахунок доходу у звітному періоді, у якому відбулося їх повернення, лише за умови наявності документів, що підтверджують помилкове зарахування коштів, зокрема, письмового пояснення установи банку або іншого суб’єкта господарювання про помилкове зарахування коштів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»