Об’єктом обкладення ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України (пп. «а» і пп. «б» п. 185.1 ПКУ).

При цьому категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг чи від місця фактичного надання відповідних послуг, визначено п.п. 186.2–186.4 ПКУ.

Отже, порядок обкладення ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від місця постачання таких послуг.

Тож, у разі якщо, приміром, послуги з розміщення матеріалів нерезидента в друкованому засобі масової інформації та послуги з організації та проведення заходів для нерезидента, які платник ПДВ надаватиме нерезиденту, підлягають під визначення рекламні послуги, то з метою обкладення ПДВ місцем постачання таких послуг згідно з пп. «в» п. 186.3 ПКУ є місце реєстрації їх отримувача. Своєю чергою, у такому разі операції з постачання послуг, перелічених у зверненні, не є об’єктом обкладення ПДВ.

У разі якщо відповідні послуги, які платник ПДВ надає нерезиденту, не підпадають під визначення рекламних, то з метою обкладення ПДВ місцем постачання таких послуг відповідно до п. 186.4 ПКУ є місце реєстрації їх постачальника. Водночас у такому разі операції з постачання послуг, перелічених у зверненні, є об’єктом обкладення ПДВ й обкладаються податком у загальновстановленому порядку за ставкою ПДВ 20%.

ІПК ГУ ДФС у м. Києві
від 06.11.2017 р. № 2522/ІПК/26-15-12-01-18

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»