Якщо для відшкодування витрат на придбання електронного авіаквитка за наявності посадкового талона відряджена особа не надає роботодавцю підтвердного документа, що засвідчує вартість таких витрат, то сума відшкодування цих витрат включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такої особи як додаткове благо й обкладається ПДФО.

Відповідного висновку доходить ДФС у підкатегорії 103.17 системи «ЗІР».

Адже згідно з пп. 170.9.1 ПКУ не є об’єктом обкладення ПДФО лише витрати відрядженого за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у т.ч. електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов’язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту.

До того ж ДФС посилається на оновлений п. 12 р. II Інструкції № 59, за яким у разі використання електронного авіаквитка підставою для відшкодування витрат на його придбання є такий пакет документів:

  • оригінал розрахункового чи платіжного документа, що підтверджує здійснення розрахункової операції в готівковій або безготівковій формі (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунка, квитанція до прибуткового касового ордера);
  • роздрук на папері частини електронного авіаквитка з указаним маршрутом (маршрут/квитанція);
  • оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира чи роздрукований на паперовому носії електронний посадковий талон, отриманий у разі онлайн-реєстрації на авіарейс.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»