Розроблено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розширення об’єктів та бази оподаткування податком на прибуток» від 11.11.2013 р. № 3593, яким передбачено вдосконалення особливостей оподаткування фрахту.

Так, у поняття «фрахт» (пп. 14.1.260 ПКУ), крім перевезення вантажів і пасажирів, планують включити перевезення багажу пасажирів і пошти. До того ж поняття фрахту в розумінні ПКУ включатиме також і перевезення внутрішнього (річковими, озерними) та змішаного плавання (річка-море) суднами, а також авіаційним транспортом.

Окрім того, передбачено визначення терміну «фрахтування». Це письмова угода про наймання судна (морського, річкового, повітряного) або транспортних засобів (залізничного, автомобільного) для виконання рейсу чи низки рейсів на обумовлений період часу, у тому числі каботажні перевезення (термін передбачено доповнити пп. 14.1.260 ПКУ).

До того ж планують розширити базу оподаткування доходів нерезидентів у вигляді фрахту. Так, в базу оподаткування додатково включатимуться:

  • плата за простій, відшкодування понесених перевізником утрат, пов’язаних із виконанням договору фрахту;
  • винагорода за буксирування судна чи плавучого об’єкта на певну відстань або буксирування його протягом певного часу чи для виконання маневру (морське або річкове буксирування);
  • винагорода за ввід у порт або вивід із порту суден та інших плавучих об’єктів, виконання маневрів судна, що буксирується, швартовних та інших операцій у портових водах (портове буксирування);
  • винагорода за буксирування одним судном (буксиром) іншого судна або іншого плавучого об’єкта з одного порту до іншого (міжпортове буксирування).

Із таких доходів, як і із фрахту, утримуватимуть податок на репатріацію за ставкою 6% під час їх виплати та за їх рахунок.

Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розширення об’єктів та бази оподаткування податком на прибуток» від 11.11.2013 р. № 3593

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»