Платник податку на прибуток має право віднести витрати, понесені на придбання кондиціонерів, спліт-систем, вентиляторів та інших пристроїв для охолодження повітря, установлення душових у зв'язку з проведенням заходів із охорони праці працівників згідно з Переліком заходів та засобів з охорони праці, затвердженим постановою КМУ від 27.06.2003 р. № 994 (далі — Перелік), до складу своїх податкових витрат відповідно до ст. 138 ПКУ, за умови зв'язку таких витрат із господарською діяльністю та документального підтвердження відповідних витрат й оформлення первинних документів згідно з вимогами законодавства.

Відповідно до п. 1 Переліку, до заходів із охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються у податкові витрати, належить, зокрема, приведення основних фондів у відповідність із вимогами нормативно-правових актів з охорони праці щодо систем вентиляції та аспірації, пристроїв, які вловлюють пил і установок для кондиціювання повітря у приміщеннях діючого виробництва та на робочих місцях. Разом із тим згідно з пунктом 2 Переліку передбачено забезпечити усунення впливу на працівників небезпечних і шкідливих виробничих факторів або приведення їх рівнів на робочих місцях у відповідність з вимогами нормативно-правових актів з охорони праці.

Гарантуючи гігієну та безпеку праці, роботодавець здійснює санітарно-гігієнічні заходи, застосовуючи відповідні засоби, до яких належить і встановлення душових для нейтралізації небезпечного впливу на організм або шкіру шкідливих речовин у зв'язку з виконанням робіт, які не виключають можливість забруднення цими речовинами, що відповідає п. 5 Переліку.

Лист Держгірпромнагляду від 03.07.2013 р. № 6426/0/8.2-9.1-9/6/13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»