На офіційній веб-сторінці ДФС оприлюднено проект наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків».

Як зазначено в пояснювальній записці до проекту, Порядок розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків підлягає затвердженню Міністерством фінансів України, а наказ Міністерства доходів і зборів України «Про затвердження Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків» від 10.10.2013 р. № 574 — визнанню таким, що втратив чинність.

Також Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VІІІ (даліЗакон № 1797) унесено зміни до ст. 100 ПКУ, зокрема щодо розрахунку розміру процентів за розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, порядку прийняття рішень про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу та механізму повідомлення про них або їх погодження з Міністерством фінансів України, запровадження податкової застави в разі розстрочення, відстрочення грошового зобов’язання на суму понад 1 млн грн тощо.

Нагадаємо: Законом № 1797 унесено зміни до ПКУ у частині розмежування повноважень Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України. Зокрема пп. 192.1.2 ПКУ передбачено: центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, у частині забезпечення формування та реалізації податкової та митної політики затверджує нормативно-правові акти з питань, що належать до компетенції контролюючих органів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»