Підвищення зарплати педагогів на 2018 рік передбачатиме просування оплати праці на 1 тарифний розряд єдиною тарифною сіткою, фіксування надбавки за престижність на рівні 20% для всіх учителів, а для кращих надбавка становитиме 30%. Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич із керівниками обласних управлінь освіти 2 листопада 2017 року. Відповідну інформацію розміщено на Урядовому порталі.

«Якщо зараз обсяг надбавки за престижність — рішення місцевої влади, то з 2018-го ми робимо її обов’язковою. Очевидно, що ці гроші передбачені в межах освітньої субвенції, яку ми даємо на зарплати вчителів із держбюджету. Кращі педагоги — наприклад, ті, що візьмуть перший клас у межах реформи НУШ, учителі в інклюзивних класах й інші, мають отримати надбавку на рівні 30%», — пояснила Лілія Гриневич.

Також звернули увагу, що значна частка норм Закону «Про освіту» уже набрала чинності, зокрема школи вже зараз зобов’язані оприлюднювати фінансову звітність щодо фінансових надходжень і витрат закладу, незалежно від того, чи йдеться про державні кошти, чи про благодійні внески батьків.

Спільно з керівниками управлінь освіти було вирішено, що час до 1 грудня — достатній період, аби забезпечити виконання цієї норми закону.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»