Якщо об’єкт замовника чи межа його земельної ділянки розташована на відстані до 300 метрів (включно) до діючих (не виведених з експлуатації) мереж електропередавальної організації та заявлена сумарна потужність його струмоприймачів не перевищує 16 кВт, приєднання має відбуватися в порядку, визначеному розділом II Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, якими регулюються відносини, що виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих або технічно переоснащених електроустановок замовників (крім когенераційних установок) до електричних мереж, які затверджені постановою НКРЕ від 17.01.2013 р. № 32. Тобто як для стандартного приєднання та незалежно від технічного стану електричних мереж електропередавальної організації чи рівня їх завантаженості.

Звертаємо увагу, що в разі переведення об’єкта замовника з житлового фонду в нежитловий чи навпаки, якщо це не призведе до зміни технічних параметрів і вимог до категорії з надійності електропостачання цієї електроустановки, замовнику не потрібно отримувати нові технічні умови та укладати договір про приєднання.

У такому випадку замовник має переукласти договір про постачання чи про користування електричною енергією з урахуванням існуючої дозволеної до використання потужності.

Лист НКРЕ від 24.10.2013 р. № 7442/26/47-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»