Мінекономрозвитку роз’яснило порядок застосування термінів «експортер-виробник» і «експортер» для цілей застосування антидемпінгових заходів стосовно імпорту в Україну. Трактування таких термінів було надане листом Мінекономрозвитку від 12.07.2013 р. № 4421-10/25001-06.

Так, термін «експортер-виробник» у контексті застосування антидемпінгових заходів стосовно імпорту в Україну товару походженням із певної країни означає, що компанія, щодо якої припинено антидемпінгове розслідування без застосування остаточних антидемпінгових заходів, має бути суб’єктом господарсько-правових відносин, який є одночасно виробником товару й експортером товару безпосередньо з цієї країни до України, про що надавалися інформація та докази в рамках проведення антидемпінгового розслідування. Якщо ж стороною контракту (продавцем товару) виступає підприємство-резидент не з цієї країни, то антидемпінгове мито під час митного оформлення імпортних товарів має бути застосовано як для «інших експортерів».

Однак таке трактування термінів стосувалося тільки імпорту в Україну лимонної кислоти (моногідрат) походженням із КНР. Наразі ж Мінекономрозвитку розширив це трактування, зазначивши, що надані раніше роз’яснення термінів «експортер-виробник» або «експортер» мають застосовуватися до всіх рішень Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі з урахуванням того, що «експортер», як правило, не є виробником певного товару.

Лист Мінекономрозвитку «Щодо надання роз’яснень стосовно термінів, зазначених у рішеннях Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі» від 28.10.2013 р. № 4421-09/37498-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»