У разі припинення підприємницької діяльності й повторної реєстрації протягом року необхідно буде подати два Звіти про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ:

  • один — «ліквідаційний» — до дня державної реєстрації припинення. Строк сплати зобов’язань, визначених фізичною особою — підприємцем у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно, єдиний внесок необхідно сплатити до дня подання Звіту включно;
  • другий — «початковий» — у законодавчо визначений строк.

Податківці в ІПК від 27.10.2017 р. № 2411/С/99-99-08-02-01-14/ІПК зауважили: зняття з обліку фізичної особи як платника ЄСВ здійснюється відповідно до п. 1 ст. 5 Закону № 2464 після проведення передбачених законодавством перевірок платника та проведення остаточного розрахунку.

Дані про зняття з обліку фізичної особи — підприємця як платника податків та як платника єдиного внеску передаються контролюючим органом до ЄДР й оприлюднюються на порталі електронних сервісів ЄДР.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватися в контролюючих органах як фізична особа — платник податків, що отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності, та зобов’язана забезпечити остаточні розрахунки з податків та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від провадження підприємницької діяльності.

Повторне взяття на облік фізичної особи — підприємця після припинення її підприємницької діяльності в контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей із ЄДР. Водночас нова реєстрація фізичної особи — підприємця не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань і застосування санкцій за їх невиконання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»