У результаті поданих заяв працівників про використання їхньої праці без належного оформлення трудових відносин до одного із суб’єктів господарювання Чернігівської області завітали з інспекційним відвідуванням інспектори Управління Держпраці.

Проте підприємець категорично відмовився надавати державним інспекторам будь-які документи, які б підтверджували чи спростовували факт роботи в нього найманих працівників.

За створення перешкод у проведенні перевірки додержання законодавства про працю з питань фактичного допуску працівників до роботи без належного оформлення трудових відносин відповідно до абз. 7 ч. 2 ст. 265 КЗпП Управлінням Держпраці у Чернігівській області було винесено постанову про накладення на суб’єкта господарювання штрафних санкцій у розмірі 320 тис. грн.

Підприємець подав адміністративний позов про скасування постанови, утім Чернігівський окружний адміністративний суд залишив адмінпозов без задоволення. Не погоджуючись із постановою, підприємець подав апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду. Проте колегія суддів, розглянувши матеріали справи, лишила постанову Чернігівського окружного адміністративного суду без змін (див. ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2017 р. у справі № 825/657/17).

За створення перешкод у проведенні державними інспекторами інспекційного відвідування з питань належного оформлення трудових відносин суб’єкту господарювання доведеться сплатити 320 тис. грн.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»