«Міністерство напрацювало пакет першочергових дій з посилення соціального захисту населення за напрямками, які є найбільш чутливими для українців: сфера зайнятості, заборгованість із заробітної плати та своєчасність і правильність нарахування соціальних виплат та надання соціальних послуг. Про це сказала сьогодні Міністр соціальної політики Наталія Королевська під час обговорення пакету», — повідомляє прес-служба міністерства.

Зокрема пакет у сфері зайнятості передбачає кілька дієвих заходів. По-перше, додаткові механізми стимулювання працевлаштування матерів, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років, у тому числі на умовах дистанційної зайнятості. По-друге, поширення права отримати ваучер на перенавчання на батьків, які виховують дитину до трьох років, а також на звільнених у запас військовослужбовців. По-третє, пільгове кредитування малого бізнесу, який створює нові робочі місця. По-четверте, надання дотацій роботодавцям, які створюють нові робочі місця для молоді.

Пакет заходів зі скорочення заборгованості із заробітної плати, крім основних (активізація роботи Держпраці, Міндоходів і Пенсійного фонду, створення гарантійної установи, яка би гарантувала отримання зарплати навіть працівникам збанкрутілих підприємств тощо), передбачає об’єднання Державної служби зайнятості та Державної інспекції з питань праці.

Окрім того, міністр зазначила, що забезпечення своєчасності та правильності нарахування й здійснення соціальних виплат, а також підвищення якості надання соціальних послуг стануть можливими завдяки створенню Інспекції із соціального забезпечення населення.

«Мінсоцполітики ініціює створення Інспекції із соціального забезпечення населення. Завдання інспекції — контроль, з одного боку, за правильністю нарахувань соціальних допомог та своєчасністю їхніх виплат, а з іншого — за якістю послуг, які надаються установами соціальної сфери», — підсумувала Наталія Королевська.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»