Підприємство, суб’єкт підприємницької діяльності, самозайнята особа, що провадять діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності, зможуть вести бухоблік на підприємстві.

Відповідні доповнення внесено до ч. 4 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV, а запрацюють вони із 01.01.2018.

Сталося це завдяки Закону України від  05.10.2017 р. № 2164-VIII.

Також указаний Закон передбачає й інші положення, які стосуються вимог до осіб, що ведуть бухоблік та складають фінзвітність:

1. Підприємство, що становить суспільний інтерес, зобов’язане утворити бухгалтерську службу на чолі з головним бухгалтером, до складу якої входять не менше 2-х осіб. Однак ці вимоги не поширюються на недержавні пенсійні фонди й інститути спільного інвестування

2. Головним бухгалтером підприємства, що становить суспільний інтерес, може бути призначена особа, яка має повну вищу економічну освіту, стаж роботи у сфері фінансів, бухгалтерського обліку й оподаткування не менше 3-х років, не має непогашеної або незнятої судимості за вчинення злочину проти власності та у сфері господарської діяльності. Інші вимоги до головного бухгалтера підприємства, що становить суспільний інтерес, можуть бути визначені законом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»