Витрати малого бізнесу на виконання вимог законопроекту № 7142 за умови його прийняття становитимуть понад 15 млрд грн, що призведе до масового закриття бізнесу, зростання безробіття та соціальної напруги в суспільстві.

На думку підприємців, бізнес-об’єднань та асоціацій малого бізнесу, прийняття документа знищить спрощену систему оподаткування, існування якої малий бізнес України відстоював роками.

Новий формат обліку витрат на підставі первинних документів створює величезну хвилю додаткової роботи, а на обсяг оподаткування жодним чином не впливає. Оподаткування таких суб’єктів господарювання залежить від доходів, облік яких і так ведеться.

Різке збільшення фінансового навантаження на суб’єктів малого підприємництва призведе до масового закриття бізнесу, зростання безробіття та соціальної напруги в суспільстві та, як наслідок — до соціально-політичного вибуху.

Окрім того, законопроект № 7142 серед іншого містить положення, якими передбачається встановлення обмежень для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють продаж (реалізацію) технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, та/або лікарських засобів і/або ювелірних або побутових виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, а також залежно від наявної торгової площі. Відповідні положення спрямовані на лобіювання інтересів великого бізнесу та можуть бути інструментом знищення конкуренції з боку суб’єктів господарювання малого бізнесу.

Посилення фіскального тиску на малий та мікробізнес безпосередньо не призводить до зменшення тіньового сегмента економіки

ДРС просить народних депутатів також узяти до уваги позицію Служби під час подальшої роботи над законопроектом № 7142, а також те, що за оцінками експертів Інституту соціально-економічної трансформації посилення фіскального тиску на малий та мікробізнес безпосередньо не призводить до зменшення тіньового сегмента економіки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»