За результатами січня – вересня 2017 року ДФС виявлені порушення у 60% суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату й інші доходи фізичним особам. За вказаний період було виявлено 3 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцем без оформлення трудових відносин.

Крім цього, фахівці ДФС у складі робочих груп із питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади, здійснювали обстеження виробничих, торгових приміщень юридичних та фізичних осіб, місць провадження підприємницької діяльності, а також проводили роз’яснювальну роботу з роботодавцями. За результатами цих заходів суб’єкти господарювання додатково уклали близько 32 тис. трудових угод зі своїми найманими працівниками.

За результатами проведеної роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств-боржників та застосування заходів контролю погашено заборгованість із заробітної плати в сумі 1 463,8 млн грн. До бюджету надійшло 187,1 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 530,1 млн грн єдиного внеску.

До органів прокуратури спрямовано матеріали щодо 40 юридичних осіб, які мали довготривалу заборгованість із виплати заробітної плати.

Для підвищення рівня сплати ПДФО у січні – вересні 2017 року на засіданнях комісій та робочих груп при органах виконавчої влади заслухано майже 13,3 тис. працедавців, які нараховують заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня.

За результатами проведеної роботи майже 12,3 тис. працедавців підвищили рівень заробітної плати, до бюджету додатково надійшло: податку на доходи фізичних осіб 35,6 млн грн, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — 43,1 млн грн, військового збору — майже 3,0 млн грн.

Крім того, для підвищення рівня заробітної плати працівниками контролюючих органів проведено індивідуальну роз’яснювальну роботу з працедавцями, за рахунок якої у січні – вересні цього року підвищили рівень виплат 30,7 тис. працедавців, до бюджету додатково надійшло майже 94,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

До органів прокуратури спрямовано матеріали та відомості щодо 352 підприємств, на яких виплата заробітної плати проводилася в розмірах нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»