Мінінфраструктури з посиланням на лист Федеральної митної служби Російської Федерації «Про застосування заходів забезпечення дотримання митного транзиту товарів» від 14.10.2013 р. № 01-11/45617 повідомило, що із 12 листопада 2013 року митними органами, підпорядкованими Центральному митному управлінню РФ, щодо товарів, які ввозяться на митну територію Митного союзу, реалізуються заходи забезпечення дотримання митного транзиту. Зокрема буде скасовано дію книжок міжнародних договірних перевезень (МДП), замість них застосовуватимуться інші види забезпечення митного транзиту.

Транзит без книжок МДП уже запроваджений на Півдні Росії, на Північному Кавказі, у Приволжі, на Уралі, у Сибіру, на Далекому Сході, а також на Домодєдовській, Шереметьєвській і Внуковській митницях.

З 19.11.2013 р. відповідні заходи реалізовуватимуться також на Псковській, Себежській і Кінгісеппській митницях Північно-Західного митного управління, а з 01.12.2013 р. — на всій території Російської Федерації.

Крім того, 1 листопада 2013 року Федеральна митна служба РФ увела тестовий режим, який дозволить потужним і стабільно працюючим перевізникам здійснювати митний транзит без застосування заходів забезпечення, якщо митним органом призначення є російський митний орган. Тобто митні органи не вимагатимуть надання забезпечення сплати митних зборів, податків під час митного транзиту, якщо декларантом є митний перевізник.

За інформацією прес-служб

Мінінфраструктури та Міндоходів України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»