Інформація про місцевий бюджет (рішення про місцевий бюджет, квартальні звіти про виконання місцевого бюджету) підлягає обов’язковій публікації в газетах, визначених відповідними місцевими радами (ч.ч. 4 та 5 ст. 28 БКУ).

Реалізація вказаних норм забезпечується місцевими органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування. При цьому інформація публікується як стосовно місцевих бюджетів, що формуються та виконуються за програмно-цільовим методом, так і тих, які його не застосовують.

Оприлюднення здійснюється шляхом розміщення на офіційних сайтах місцевих рад паспортів бюджетних програм і звітів про виконання паспортів бюджетних програм.

Водночас ч. 6 ст. 28 БКУ передбачено: інформація про бюджет оприлюднюється з додержанням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 р. № 2939-VI у частині оприлюднення публічної інформації у формі відкритих даних.

Тож інформація, яку потрібно оприлюднити, готується розпорядниками й одержувачами коштів місцевих бюджетів і подається ними для оприлюднення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, який є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет.

З урахуванням цих норм головні розпорядники коштів місцевих бюджетів у разі відсутності власного сайта можуть оприлюднювати інформацію на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних: http://data.gov.ua.

Лист Мінфіну від 12.06.2017 р.
№ 05110-18/23-2139/2/1901

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»