Загальне правило формування податкового кредиту передбачає:

  • включення до складу податкового кредиту всіх сум ПДВ, сплачених (нарахованих) під час придбання товарів/послуг. При цьому неважливо, для використання в яких операціях були придбані такі товари/послуги;
  • подальше нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ПКУ в разі придбання товарів/послуг для використання в операціях, які не підлягають оподаткуванню (звільнені від оподаткування, не є об’єктом оподаткування).

Такий порядок формування податкового кредиту запроваджено з метою правильного обчислення суми ПДВ, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, оскільки система електронного адміністрування ПДВ не передбачає автоматичного виключення з реєстраційної суми окремих сум ПДВ.

Зважаючи на викладене, під час провадження платником ПДВ туроператорської та турагентської діяльності формування податкового кредиту здійснюється в загальновстановленому порядку, визначеному ст. 198 ПКУ, який передбачає включення всіх сум ПДВ, сплачених (нарахованих) при придбанні товарів/послуг, що використовуються для надання туристичних послуг (туристичного продукту), до складу податкового кредиту та подальше нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Такий висновок зробило ГУ ДФС у м. Києві в ІПК від 25.10.2017 р. № 2366/ІПК/26-15-12-01-18.

Щодо можливості використання винятково норм п. 207.6 ПКУ для нарахування податкових зобов’язань із ПДВ, то контролери не беруться надавати якісь поради. Мовляв, це потребує аналізу документів і матеріалів, що дозволили б ідентифікувати предмет запиту більш детально.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»