Мінфін розробив законопроект унесення змін до Митного кодексу, якими скасовуються дозволи на впровадження митної брокерської діяльності.

Законопроект підготовлено з урахуванням норм Митного кодексу ЄС, якими врегульовано діяльність митних представників (брокерів) у Європейському Співтоваристві.

Проект передбачає виключення митної брокерської діяльності з переліку видів діяльності, контроль за якими здійснюється органами доходів і зборів і для провадження яких необхідно було отримувати відповідний дозвіл.

МКУ встановлено, що митна брокерська діяльність належить до видів діяльності, контроль за провадженням яких здійснюється органами доходів і зборів шляхом видачі відповідних дозволів.

Дозвіл на провадження митної брокерської діяльності надається ДФС спільно з Адміністрацією Держприкордонслужби.

Наказом Мінфіну від 04.08.2015 р. № 693 установлено Порядок подання та розгляду заяв на провадження митної брокерської діяльності, у якому єдиною підставою для відмови в наданні дозволу є неповні та/або недостовірні відомості, що містяться в заяві.

Таким чином, станом натепер процедура надання дозволів на провадження митної брокерської діяльності є суто формальною та призводить до нераціонального використання часу підприємств і державних органів.

Офіційний веб-сайт Мінфіну

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»