Виплати у вигляді роялті згідно з правилами бухобліку враховуються в складі витрат і, відповідно, упливають на фінансовий результат до оподаткування, та, як наслідок, упливають (можуть упливати) на формування об’єкта обкладення податком на прибуток.

Водночас відповідно до пп. 39.2.1.4 ПКУ господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, доходів чи домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть упливати на об’єкт обкладення податком на прибуток платника податків, зокрема, операції з нематеріальними активами, такими як роялті.

Отже, платники податків, які здійснюють господарські операції з нарахування (сплати) роялті, що визнаються контрольованими відповідно до пп. 39.2.1 ПКУ, повинні складати й зберігати документацію з трансфертного ціноутворення за кожен звітний період (пп. 39.4.3 ПКУ).

Зазначені операції мають бути відображені у Звіті про контрольовані операції у звітному періоді, у якому відбулася господарська операція з нарахування (сплати) роялті, незалежно від рішення платника податків щодо відображення або невідображення сум таких роялті в складі витрат у декларації з податку на прибуток.

ІПК Офісу великих платників ДФС
від 19.10.2017 р. № 2295/ІПК/28-10-01-03-11

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»