ДФС вважає, що оподаткування доходу, отриманого від продажу нерухомого майна, визначеного в п. 172.1 ПКУ, залежить від кількості цивільно-правових договорів, а саме: при продажу житлового (садового) будинку та земельної ділянки, на якій розташований такий будинок, окремими цивільно-правовими договорами слід розглядати як продаж більш як одного з об’єктів протягом звітного податкового року з відповідним оподаткуванням за ставкою 5%.

Отже, дохід від операцій із продажу об’єктів нерухомості обкладається податком на доходи з фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором — за ставкою 1,5%.

До того ж вартість будь-якого об’єкта спадщини (подарунка), що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, обкладається податком на доходи з фізичних осіб за ставкою 18%, та військовим збором — за ставкою 1,5%.

Водночас варто зазначити: дохід, отриманий громадянами, указується в податковій декларації про майновий стан і доходи та подається за місцем реєстрації до 01 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 ПКУ).

Нагадаємо: відповідно до п. 5.3 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» від 12.08.2014 р. № 1636-VII та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», фізичні особи, які мають податкову адресу (місце проживання) на території ВЕЗ «Крим», з метою оподаткування прирівнюються до нерезидентів.

ІПК ГУ ДФС у Сумській області
від 23.10.2017 р. № 2333/ІПК/18-28-17-02-22

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»