Податківці нагадують, що рентна плата за спеціальне використання води не справляється за воду, що використовується для потреб зовнішнього благоустрою територій міст та інших населених пунктів (пп. 255.4.3 ПКУ).

Перелік об’єктів благоустрою населених пунктів наведено у ст. 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 р. № 2807-IV (даліЗакон № 2807).

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть утворювати підприємства для утримання об’єктів благоустрою державної та комунальної власності. У разі відсутності таких підприємств згадані вище органи в межах своїх повноважень визначають на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів об’єктів (п. 1 ст.15 Закону № 2807).

Зважаючи на зазначене ГУ ДФС у Дніпропетровській області наголосило: суб’єктами господарювання, що мають на балансі об’єкти благоустрою міста або населеного пункту (майдани, вулиці, проїзди, парки, сквери, бульвари, кладовища) і використовують воду для потреб зовнішнього благоустрою території міста або іншого населеного пункту, не справляється рентна плата за спеціальне використання води за обсяги такої використаної води.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»