Платник податку може не коригувати фінансовий результат до оподаткування, якщо операція:

  • є контрольованою та сума таких витрат відповідає рівню звичайних цін, що обґрунтовано у звіті про контрольовані операції та відповідній документації;
  • не є контрольованою та сума таких витрат підтверджується платником податків за правилами звичайних цін згідно зі ст. 39 ПКУ, але без подання звіту.

Фіскали в ІПК від 08.09.2017 р. № 1878/6/99-99-15-02-02-15/ІПК повідомили: оскільки вартісні критерії контрольованих операцій установлені в розрахунку на рік, то платник податків, який не здійснював контрольованої операції, може прийняти рішення про незбільшення фінансового результату згідно з пп. 140.5.4 ПКУ лише за підсумками відповідного податкового (звітного) року.

Обґрунтування, що операція не є контрольованою та сума витрат підтверджується платником податків за правилами звичайних цін відповідно до ст. 39 ПКУ, надається зазначеним вище платником на запит контролюючого органу під час проведення документальної перевірки за звітний період, за підсумками якого платником податку прийнято рішення про незбільшення фінансового результату.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»