У ProZorro з’явився новий тип процедури — відкриті торги із закупівлі енергосервісу — повідомляє Мінекономрозвитку.

Це означає, що державні заклади тепер зможуть закуповувати послуги компаній, які займаються підвищенням енергоефективності будівель, онлайн. Термомодернізація шкіл, дитсадків, лікарень й інших закладів сприятиме істотному покращенню умов перебування в них і дозволить зекономити енергоресурси.

Як відомо, енергосервісний контракт — це угода з енергосервісною компанією (ЕСКО), яка дозволяє споживачу значно скоротити витрати на енергоресурси та модернізувати енергообладнання без інвестицій зі свого боку. У нашому випадку цим споживачем є державні установи (школи, лікарні, університети).

ЕСКО втілює проекти з підвищення енергоефективності (наприклад, оновлює системи опалення, освітлення, утеплення будівель) за власні кошти «під ключ» (тобто залежно від потреб конкретного споживача).

Таким чином, термомодернізація допомагає  зменшити плату за енергоносії, комунальні послуги. Зекономлені кошти розподіляються між державним бюджетом й інвестором. Отже, енергосервісна компанія із часом повертає свої гроші та заробляє певний відсоток. При цьому держава отримує теплі енергоефективні приміщення, не витративши жодної копійки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»