ДФС інформує: фізособа-підприємець у разі придбання вантажного автомобіля має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ із вартості вантажного автомобіля за наявності належним чином складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної. Своєю чергою, ФОП зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази обкладення ПДВ, визначеної до п. 188.1 ПКУ, на дату набуття права приватної власності на вантажний автомобіль фізичною особою (громадянином).

Аргументація ДФС, як і раніше, зводиться до того, що суб’єктом права власності на такий авто є фізична особа (громадянин), а не ФОП, яка здійснював оплату за його придбання.

Вважаємо, що під час купівлі автомобіля (іншого ОЗ), що використовується для провадження підприємницької діяльності, а не для особистих потреб, суб’єкт підприємницької діяльності — фізособа має право відобразити податковий кредит, без наступного нарахування податкового зобов’язання на дату набуття права приватної власності на автомобіль фізичною особою.

ІПК ДФС від 17.10.2017 р.
№ 2253/С/99-99-13-01-02-14/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»