З метою створення умов для оперативного перегляду інформації при здійсненні митного контролю товарів, що переміщуються в міжнародних експрес-відправленнях, ДФС доопрацьовано програмно-інформаційний комплекс «Реєстр центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій» (далі — Реєстр) у складі Єдиної автоматизованої інформаційної системи органів доходів і зборів, а саме доповнено інформацією про:

  • іноземного оператора експрес-перевезень та реквізити угоди («Іноземна компанія/№ угоди/дата/строк дії»);
  • транспортні засоби експрес-перевізника («Номер ТЗ перевізника/марка-модель/№ свідоцтва/період дії»).

З метою прискорення здійснення процедур митного контролю зазначена інформація повинна використовуватися посадовими особами митниць ДФС у разі надання дозволу на пропуск вантажу експрес-перевізника на митну територію України за єдиним транспортним документом для співставлення відомостей про іноземного оператора експрес-перевезень, указаного в єдиному транспортному документі, з інформацією, розміщеною в Реєстрі, а також перевірки відомостей про транспортний засіб експрес-перевізника, яким переміщується вантаж експрес-перевізника.

З урахуванням зазначеного митницям ДФС мають забезпечити:

  • оформлення в установленому порядку регламентованого доступу до програмно-інформаційного комплексу «Реєстр центральних сортувальних станцій, регіональних сортувальних станцій» у складі Єдиної автоматизованої інформаційної системи органів доходів і зборів посадовим особам, які здійснюють пропуск товарів через державний кордон України;
  • використання наявної в Реєстрі інформації під час здійснення пропуску через державний кордон України товарів, що переміщуються в міжнародних експрес-відправленнях, у т.ч. для визначення способу переміщення товарів відповідно до вимог ч. 2 ст. 186 ПКУ.

Митницям ДФС, у зоні діяльності яких здійснюється відкриття центральних сортувальних станцій (регіональних сортувальних станцій) або надаються угоди з іноземними операторами експрес-перевезень, після відпрацювання інформації про угоди, укладені експрес-перевізниками з іноземними операторами експрес-перевезень, а також про транспортні засоби експрес-перевізників мають направляти таку інформацію до ДФС для забезпечення її внесення до Реєстру, супроводжуючи засвідченими в установленому порядку документами.

Щодо цього ДФС унесла відповідні зміни до листа Міністерства доходів і зборів України від 21.03.2014 р. № 6664/7/99-99-24-01-03-17.

Лист ДФСУ від 19.09.2017 р.
№ 24970/7/99-99-18-04-01-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»