Статтею 65 ГКУ визначено, що управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна й участі в управлінні трудового колективу. Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.

Щодо ЄСВ, то згідно із Законом про ЄСВ платником ЄСВ є, зокрема, роботодавець, а об’єктом нарахування єдиного внеску є, відповідно, заробітна плата (п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону).

ТО ДФС у Закарпатській області щодо цього питання наголосило: якщо працівник, який одночасно є власником, виконував певну роботу на умовах трудового договору, укладеного відповідно до вимог ст.ст. 21, 24 КЗпП, йому повинна бути виплачена заробітна плата (згідно з трудовим договором (контрактом)), розмір якої не може бути меншим за мінімальний, установлений законодавством.

Відповідно, на суму зарплати має бути нарахований ЄСВ.

Якщо ж установчими документами передбачено, що на період тимчасового припинення діяльності підприємства функцію керівника виконує його засновник, який при цьому не отримує за це винагороди (доходу), то ЄСВ не нараховується.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»