Не є платниками рентної плати за спеціальне використання води водокористувачі, які використовують воду винятково для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення, у т.ч. для задоволення лише власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку (п. 255.2 ПКУ).

Коментуючи відповідну норму, ГУ ДФС у Тернопільській області пояснює: під терміном «санітарно-гігієнічні потреби» слід мати на увазі використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах й умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані. А приміщення — це частина внутрішнього об’єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу та виходу.

Тобто під використанням води для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані варто мати на увазі використання води для підтримання чистоти БЕЗПОСЕРЕДНЬО В БУДІВЛЯХ (зокрема, миття підлоги, вікон, стін, підвіконня).

Оскільки торговельне та механічне обладнання, вітрини й інвентар, що знаходяться в приміщеннях, не належать до категорії будівлі чи будівельних елементів, використання води для миття обладнання, вітрин й інвентаря НЕ є використанням води для санітарно-гігієнічних потреб.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»