На період виходу з ладу РРО, у разі його тимчасового ремонту (не більш ніж 7 робочих днів), відключення електроенергії розрахункові операції здійснюються з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки або із застосуванням резервного РРО (ст. 5 Закону про РРО).

Після встановлення відремонтованого (резервного) РРО чи відновлення постачання електроенергії необхідно провести через РРО суми розрахунків за час роботи з використанням розрахункової книжки, а також відповідно до контрольної стрічки (у випадку обнулення оперативної пам’яті) — за час роботи, що передував виходу РРО з ладу або відключенню електроенергії, окремо за кожною ставкою ПДВ, акцизного податку чи іншого податку (збору), після чого слід виконати Z-звіт. За потреби виконується операція «службове внесення» на суму готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків (п. 10 р. III Порядку щодо реєстрації РРО та КОРО).

Використання КОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає:

  • наявність КОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО;
  • підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок КОРО;
  • щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), і дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо;
  • у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії — здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій.

У розділі 3 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1–5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6–8 — до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення РРО після ремонту.

Податківці в ІПК від 10.10.2017 р. № 2188/ІПК/28-10-01-03-11 підсумовують: чинне законодавство чітко роз’яснює дії суб’єктів господарювання по щоденному оприбуткуванню готівкової виручки, у т.ч. і під час тимчасового відключення електроенергії.

Одночасно фіскали звернули увагу: чинним законодавством не передбачено порядок використання довідок про відключення електроенергії для підтвердження неоприбуткування готівкової виручки.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»