Відповідно до пп. 268.2.1 ПКУ, платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, що прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради чи ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, й отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Водночас відповідно до пп. 268.2.2 ПКУ платниками збору не можуть бути, зокрема, особи, які прибули у відрядження.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області в ІПК від 09.10.2017 р. № 2170/ІПК/04-36-12-23-19 наголосило: якщо працівники суб’єктів господарювання, яким надаються послуги з тимчасового проживання, прибули у відрядження та мають підтверджуючі документи, то такі громадяни не є платниками збору, тому збір їм не нараховується.

Документами, що підтверджують зв’язок відрядження з основною діяльністю підприємства, є:

  • запрошення сторони, що приймає та діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, що направляє у відрядження;
  • укладений договір або контракт;
  • інші документи, які встановлюють або засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, інших заходах, які проводяться за тематикою, що збігається з діяльністю підприємства.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»