Угоди про розподіл продукції, договори управління майном і договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб мають бути на обліку в ДФС.

Узяття на облік договору здійснюється шляхом додаткового взяття на облік учасника договору про спільну діяльність як платника податків — відповідального за утримання й унесення податків до бюджету під час виконання договору.

Пунктом 3.5 р. III Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 р. № 462), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 р. за № 1562/20300 (далі — Порядок), визначено, що підставою для взяття на облік договору про спільну діяльність є прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію його платником ПДВ. Для цього вповноважена особа подає до ДФС за своїм основним місцем обліку одночасно з реєстраційною заявою платника ПДВ  заяву за формою № 1-ОПП і копію договору (контракту) про спільну діяльність.

Податківці в ІПК від 04.10.2017 р. № 2129/Б/99-99-08-02-01-14/ІПК підсумовують: договори про спільну діяльність між юридичними особами та/або фізичними особами — підприємцями обліковуються в контролюючих органах за умови, якщо на такі договори поширюються особливості податкового обліку й оподаткування діяльності за такими договорами, визначені положеннями ПКУ, і вповноважена особа за такими договорами зареєстрована платником ПДВ.

Зверніть увагу: заявник повідомляє про намір укладення договору про спільну діяльність із юридичною особою, відповідно до якого сторони договору спільно здійснюватимуть виробництво та реалізацію фармацевтичної продукції. Така діяльність може провадитися суб’єктами господарювання й потребує відповідних дозволів, ліцензій, місць виробництва та зберігання продукції тощо.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»