Нацбанк продовжує спрощувати умови роботи для бізнесу та банків відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами — підприємцями» від 23.03.2017 р. № 1982-VIII. Із цією метою вносяться зміни до низки нормативно-правових актів НБУ.

Відтепер клієнти вповноважених банків, які мають намір здійснити валютну операцію, зможуть не засвідчувати печатками документи, які подаються для проведення цих операцій. Також не вимагатиметься засвідчення печатками документів, що подаються до НБУ. Окрім цього, у низці випадків скасовано вимогу щодо нотаріального засвідчення для оригіналів або копій документів, що стосуються проведення валютних операцій. Водночас нотаріальне погодження перекладу договорів й інших документів, що подаються банками та їх клієнтами до НБУ, лишається обов’язковим.

Перелічені вище моменти визначені постановою «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 10.10.2017 р. № 102, які вже з 13 жовтня 2017 року набрали чинності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»