Товари, зазначені в групах 1–24 УКТ ЗЕД, вироблені сільгоспвиробником на давальницьких умовах із сировини, вирощеної ним на власних або орендованих земельних ділянках (за умови належної реєстрації договорів оренди таких земельних ділянок відповідно до чинного законодавства), з метою застосування ст. 161 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV (даліЗакон № 1877) вважаються сільськогосподарською продукцією (товарами).

Обсяги операцій із постачання, приміром, власновироблених цукру, жому, меляси, у т.ч. вироблених на давальницьких умовах із власної сировини, ураховуються в розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів і підлягають відображенню в графі 3 таблиці 2 додатка 9 до декларації з ПДВ та в графі 4 р. 6 Заяви про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (форма № 1-РОБД).

Водночас зважаючи на те, що виробництво цукру, жому, меляси, у т.ч. на давальницьких умовах із власної сировини, не належить до видів діяльності, здійснення яких надає право сільськогосподарському виробнику на отримання бюджетної дотації відповідно до п. 161.3 Закону № 1877, то операції з постачання такої продукції не беруть участь в обрахунку суми бюджетної дотації.

Таким чином, у другій частині порядкового номера податкових накладних на операції з постачання цукру, жому, меляси, у т.ч. вироблених на давальницьких умовах із власної сировини, код «2» не зазначається. Відповідні обсяги операцій не враховуються в сумах податкових зобов’язань і податкового кредиту, які вказуються в таблиці 1 додатка 9 до декларації з ПДВ.

ІПК ДФСУ від 03.10.2017 р.
№ 2104/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»