Із 20 вересня 2017 року набрали чинності зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. № 1204. Фіскали прокоментували зміни та звернули увагу платників податків на таке:

1. Документ підписується керівником ДФС (його заступником або вповноваженою особою) — за наслідками податкового контролю (п. 86.8 ПКУ) та митного контролю (п. 12 МКУ).

2. Податкові повідомлення-рішення можуть складатися та надсилатися в електронній формі з дотриманням вимог з ЕЦП (п. 42.4 ПКУ). Проте слід звернути увагу, що фактичне виконання цієї норми буде можливим після внесення змін до відповідного програмного забезпечення та впровадження електронного кабінету платника.

3. Усі форми податкових повідомлень-рішень викладено в новій редакції у зв’язку з удосконаленням їх структури та заміною в них приміток щодо вручення, оскарження, наслідків невиконання податкових повідомлень-рішень, нарахування пені тощо.

4. Податкові повідомлення-рішення форми «Н» (додаток 13) та «ПН» (додаток 14) доповнені новими нормами.

5. Податкове повідомлення-рішення форми «Р» (додаток 2) доповнено графою щодо нарахування за наслідками перевірок сум пені відповідно до ПКУ (окрім пені, передбаченої ст. 129 ПКУ).

Фіскали в листі від 06.09.2017 р. № 23766/7/99-99-14-03-03-17 звернули увагу, що починаючи з дати набрання чинності Наказом № 658 податкові повідомлення-рішення повинні бути складені й надіслані (вручені) платникам податків за формами з урахуванням змін.

При цьому до внесення змін до програмного забезпечення у частині оновлення форм податкових повідомлень-рішень, до IC «Податковий блок» здійснюється лише внесення даних щодо їх реєстрації, визначених ними сум податкових зобов’язань і штрафних (фінансових) санкцій, а також процедури узгодження.

До відома: наказ Мінфіну «Про затвердження змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» затверджено 21 липня 2017 року за № 658.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»