Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати оформлюється окремим документом на переказ. Під час заповнення розрахункових документів платниками податків у полі «Призначення платежу» зазначаються коди видів сплати, зокрема: код 101 — для суми грошового зобов’язання, код 125 — для авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів і прирівняних до них платежів (Порядок № 666).

Тобто сплата податку на прибуток й авансових внесків, нарахованих на суму дивідендів і прирівняних до них платежів, здійснюється з різними кодами виду сплати.

Отже, урахування наявної переплати з податку на прибуток в оплату авансового внеску з податку на прибуток під час виплати дивідендів не передбачено.

Своєю чергою, львівські податківці зауважили: платник податку може здійснити повернення сум грошового зобов’язання на підставі заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п. 43.3 ПКУ).

До відома: Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів затверджено наказом Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»