Наразі у Системі електронного адміністрування ПДВ проводиться операція — «реєстрація перевищення ПЗ над сумою податку» — номер документа «override/період». Ця операція призводить до зменшення суми реєстраційного ліміту, на яку платник податків має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН. Тож у платників ПДВ виникають питання щодо правомірності такого зменшення.

На відповідні скарги платників ПДВ надало відповідь ГУ ДФС у Харківській області.

Насамперед харківські податківці зауважили: суми ПДВ, на які платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, визначаються за формулою, зазначеною у ст. 2001.3 ПКУ, яка містить показник SПеревищ.

SПеревищ — це загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних і розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН.

Показники формули, визначеної п. 2001.3 ПКУ, обчислюються з 01.07.2015. Під час обчислення показників SНаклОтр та SНаклВид також використовуються розрахунки коригування, складені починаючи з 01.07.2015 та зареєстровані в ЄРПН, до податкових накладних, складених до 01.07.2015, що підлягали наданню покупцям — платникам ПДВ. Для обчислення показників SНаклОтр, SНаклВид та SМитн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені починаючи з 1 липня 2015 року.

Таким чином, у Системі електронного адміністрування ПДВ відбувається коригування суми реєстраційного ліміту, на яку платник податків має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН відповідно до п. 2001.3 ПКУ.

Таке повідомлення опубліковано на офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Харківській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»