Аби надати офіційного статусу криптовалюті, регуляції правовідносин щодо її обігу, зберігання, володіння, використання та проведення криптовалютних операцій в Україні, група народних депутатів унесла до ВРУ законопроект про обіг криптовалюти в Україні (№ 7183).

Криптовалютою вважатиметься програмний код (набір символів, цифр і букв), що є об’єктом права власності, який може виступати засобом міни, відомості про який уносяться та зберігаються у системі блокчейн як облікові одиниці поточної системи блокчейн у вигляді даних (програмного коду).

Державне управління у сфері обігу криптовалюти запропоновано здійснювати НБУ.

Своєю чергою, держава не нестиме зобов’язань, а також не відшкодовуватиме вартість криптовалюти у випадку її знецінення або втрати з будь-яких інших причин. Також держава не гарантуватиме та не здійснюватиме будь-яких заходів із забезпечення діяльності онлайн-сервісів з обміну криптовалюти.

Суб’єкту криптовалютних операцій нададуть право вільно розпоряджатися криптовалютою, зокрема здійснювати операції з міни (обміну) криптовалюти будь-яких видів на іншу криптовалюту, обмінювати її на електронні гроші, валютні цінності, цінні папери, послуги, товари тощо.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»