Для педагогічних працівників, які працюють у загальноосвітніх навчальних закладах із класами чи групами дітей із порушеннями фізичного або інтелектуального розвитку, передбачено підвищення посадового окладу на 20% (пп. «в» п. 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН від 15.04.1993 р. № 102).

Для забезпечення ефективності навчально-виховного процесу в класі з інклюзивним навчанням може навчатися не більш ніж 3 учні з особливими освітніми потребами, котрі не становлять групи або класу. Це передбачає Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 р. № 872 (далі — Порядок). Також відповідно до Порядку в такому класі працює асистент вчителя, який забезпечує реалізацію індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами.

Тож МОН у листі від 08.09.2017 р. № 2.1-2131 наголошує: педагогічним працівникам, які працюють в інклюзивних класах, не передбачено збільшення посадового окладу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»