Страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, страхуванню від нещасного випадку на виробництві та на випадок безробіття також підлягають особи, які працюють на підставі цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, а також фізособи-підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.

Відповідні доповнення до законодавства внесено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VIII.

Матзабезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору й на інших підставах, передбачених законом, призначаються та надаються за основним місцем роботи (діяльності).

Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у т.ч. тим, котрі провадять підприємницьку чи іншу діяльність й одночасно працюють на умовах трудового договору) надаються за основним місцем роботи (діяльності) та за сумісництвом (наймом) у порядку, установленому КМУ.

У період проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності фізособи-підприємця або зняття з обліку після припинення діяльності особами, які провадять незалежну професійну діяльність, матзабезпечення за страховими випадками застрахованим особам призначається та виплачується робочим органом Фонду соцстраху за місцем здійснення обліку такої діяльності чи реєстрації місця проживання таких осіб.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»