Фахівці Міндоходів нагадали, що відповідно до п. 111.1 ПКУ за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності: фінансова; адміністративна; кримінальна.

Разом із тим згідно зі ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження госпдіяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання, або без одержання ліцензії на провадження певного виду госпдіяльності, або провадження таких видів діяльності з порушенням умов ліцензування, а також без одержання дозволу, якщо його одержання передбачено законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), — тягне за собою накладення штрафу від 20 (340 грн) до 100 (1700 грн) НМДГ із конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини та грошей, отриманих унаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без неї.

Дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж правопорушення, або пов’язані з отриманням доходу у великих розмірах, — тягнуть за собою накладення штрафу від 100 (1700 грн) до 500 (8500 грн) НМДГ із конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини та грошей, отриманих унаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.

Відповідальність за умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), ЄСВ та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування передбачено ст.ст. 212 і 2121 Кримінального кодексу України.

Лист Міндоходів України від 23.09.2013 р. № 11769/6/99-99-17-01-01-16

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»