Міністр соціальної політики поінформував щодо основних положень пенсійної реформи.

«Ми не підвищуємо пенсійний вік, а залишаємо право для тих, хто сумлінно працював і набув необхідного страхового стажу, вийти на пенсію при досягненні 60 років. При цьому посилюються страхові основи системи, установлюються більші вимоги щодо страхового стажу і закріплюється можливість із січня 2018 року виходити на пенсію тим, хто відпрацював та сплачував внески 25 і більше років», — наголосив Міністр.

Він зазначив, що навіть простий розрахунок свідчить про те, що працюючи 35 років й отримуючи мінімальну зарплату, можна заробити на мінімальну пенсію, котру отримують у середньому протягом 18 років.

Водночас людина, яка не працювала або працювала на себе (не сплачувала страхові внески), більше не отримуватиме пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше — пропонується лишити мінімальний страховий стаж для права на пенсію на рівні 15 років (при досягненні 65 років).

Своєю чергою,  зберігається право на достроковий вихід на пенсію для: матерів, які виховали 5 дітей або інвалідів із дитинства (у 50 років); військових — учасників бойових дій (у 55 років); ліліпутів та диспропорційних карликів (у 40/45 років); артистів (за наявності вислуги від 20 до 35 років); журналістів — у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій; чорнобильців (зі зниженням пенсійного віку).

Відбудеться скасування обмеження на виплату пенсій для пенсіонерів, які працюють. Пенсіонер, який заробив собі пенсію, з 1 жовтня 2017 року отримуватиме її в повному обсязі, продовжуючи сплачувати внески до Пенсійного фонду та податки — до Державного бюджету.

Міністр також анонсував підготовку окремого законопроекту про осучаснення пенсій військовим до 01.11.2017, а також протягом 6 місяців із дати прийняття закону — підготовку законопроектів про:

  • запровадження професійної пенсійної системи (для окремих категорій професій, які нині мають пільгові статуси);
  • порядок одержання сум пенсій, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав у зв’язку з перебуванням на тимчасово неконтрольованій державною владою України території.

За повідомленням Мінсоцполітики

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»