Регулятор скасував вимогу до банків надавати йому скан-копії документів, на підставі яких вони здійснювали аналіз фінансових операцій своїх клієнтів. Нагадаємо: указана вимога діяла з вересня 2014 року.

Зокрема, ідеться про скан-копії таких документів:

  • виписок клієнтів і скан-копій документів, які є підставою для здійснення операцій, окрім рішення емітента про виплату дивідендів іноземному інвестору (використовується для аналізу попиту);
  • висновків за кожним договором, анкет клієнтів та інших документів стосовно вжитих банком заходів під час здійснення аналізу й перевірки інформації про фінансові операції та їх учасників.

Скасування вимоги надавати скан-копії документів звільнить значні матеріальні й технічні ресурси банківських установ і сприятиме ефективному, ризик-орієнтованому підходу банків до здійснення аналізу фінансових операцій клієнтів.

Оскільки Національний банк уповноважив банківські установи самостійно виявляти ризикові фінансові операції клієнтів і надав банкам для цього відповідні інструменти, вони мають без втручання НБУ запобігати ризиковій діяльності й ефективно управляти ризиками.

Зазначені зміни внесені постановою Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 03.10.2017 р. № 98. Вона набирає чинності 05 жовтня 2017 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»