Уряд на засіданні 04.10.2017 ухвалив законопроект щодо запровадження податку на виведений капітал — повідомляє сайт Мінфіну.

Головна мета — запровадити оподаткування прибутку підприємств, розподіленого у формі дивідендів або прирівняних до них платежів, і відмовитися від податку з доходів нерезидентів.

Мінфін підтримує запровадження податку на виведений капітал, якщо державний бюджет залишиться збалансованим. Можливі шляхи компенсації бюджетних втрат — це значне підвищення ставок податків або скорочення видатків. Мінфін виступає категорично проти підвищення ставок податків і вважає єдиним шляхом для пошуку компенсаторів скорочення державних витрат і більш ефективне використання бюджетних коштів.

Тож Уряд прийняв рішення відправити проект закону на розгляд Національної ради реформ, щоб знайти оптимальне рішення щодо того, які саме витрати скорочуватимуться.

Раніше ми вже інформували, що урядовий комітет ухвалив законопроект про податок на виведений капітал, а Департамент податкової політики Мінфіну вказав, що положення законопроекту не відповідають зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції, у т.ч. міжнародно-правовим, і праву ЄС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»