Операція платника ПДВ із розповсюдження аудіокниг вітчизняного виробництва обкладається ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%. Адже згідно з пп. 197.1.25 ПКУ звільняються від обкладення ПДВ операції з постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (окрім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове й технічне редагування, коригування, дизайн і верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у т.ч. електронного контенту (окрім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників і навчальних посібників, словників українсько-іноземної чи іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України.

При цьому аудіокниги не підпадають під визначення безпосередньо книги (книжки).

Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні» від 06.03.2003 р. № 601-IV (далі — Закон № 601) книжкова продукція — це сукупність книжкових видань, випущених видавцем (видавцями) або призначених до випуску. Книжкове видання, своєю чергою, визначене Законом № 601 як видання, особливістю матеріальної структури якого є скріплення аркушів у корінці з обкладинкою чи оправою. Книжкове видання може бути текстовим, образотворчим, нотним, картографічним.

Книга — це неперіодичне видання розміром не менш ніж 49 сторінок, не враховуючи обкладинки, опубліковане у цій країні та доступне для публіки (пп. «а» п. 11 Переглянутих рекомендацій про міжнародну стандартизацію статистики випуску і поширення книг, газет і періодичних видань, прийнятих 1 листопада 1985 року під егідою ЮНЕСКО на Генеральній конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури).

Книга — це видання у вигляді блока скріплених у корінці аркушів друкованого матеріалу будь-якого формату в обкладинці чи оправі обсягом понад 48 сторінок (р. 2 Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах, затвердженої наказом Міністерства культури і туризму України від 03.04.2007 р. № 22).

ІПК ГУ ДФС у м. Києві
від 13.09.2017 р. № 1931/ІПК/26-15-12-01-18

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»