Уряд схвалив Проект Закону , який дозволяє автоматичну реєстрацію призупиненої податкової накладної у випадку, якщо комісія ДФС протягом 5-ти робочих днів не надає платнику ПДВ відповідь на отримані пояснення й копії підтвердних документів. Тобто платники тепер не  потерпатимуть у разі порушення контролюючими органами строків надання відповіді та їх податкові накладні автоматично реєструватимуться в ЄРПН.

 Проект Закону України «Про внесення змін до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

За словами Мінфіну, ця норма мотивуватиме комісію ДФС швидше приймати відповідні рішення, тому що платник ПДВ не має ставати жертвою недостатньо оперативної роботи контролюючого органу.

Для максимальної ефективності роботи комісії ДФС до неї будуть залучені додаткові фахівці, які зможуть оперативно розглядати призупинені накладні.

Міністерство фінансів наполягало на внесенні цього принципового пункту до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797 (яким передбачено запуск автоматичної системи призупинення ризикових накладних) іще під час його розробки в грудні 2016 року, але під час обговорення в Парламенті ця норма була виключена з фінальної версії цього закону.

Таким чином, проаналізувавши роботу системи, Мінфін пропонує внести ці зміни з метою спрощення процедур для бізнесу.

Наразі справа за Парламентом, до якого буде направлено проект змін на голосування.

Таке повідомлення, а також текст законопроекту опубліковано на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»