Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому президентський законопроект № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Депутати закінчили розгляд правок після 13:00. Голова профільного Комітету озвучив погоджені корективи, що стосуються відкритості судових засідань (допуск слухачів, відео- і фотозйомка, трансляція), витребування доказів, тягаря доказування в адміністративному процесі, а також термінології (не державні, а публічні закупівлі). З другої спроби за прийняття озвучених із трибуни правок проголосував 231 депутат. При цьому в залі лунали крики про «кнопкодавство» і вимоги не ставити проект на голосування. Проте Андрій Парубій із проханням не використовувати чужі картки все ж поставив його на голосування. Зрештою за прийняття нових процесуальних кодексів проголосували 234 депутати.

Нагадаємо: законопроект розглядали впродовж 3 тижнів у майже порожньому залі. Усього до законопроекту було подано 4384 правки. Проект закону почали розглядати ще 7 вересня, але проголосувати встигли тільки щодо 481 правки. На засіданні 8 вересня було розглянуто 160 правок — усі відхилено. 19 вересня, на третьому засіданні, присвяченому проекту, депутати закінчили розгляд поправок до Господарського процесуального кодексу та перейшли до наступної частини законопроекту — Цивільного процесуального кодексу. 22 вересня розглядали частину про адміністративне судочинство. Урешті-решт Закон ухвалено 3 жовтня. Депутати розпочали розгляд пенсійної реформи й працюватимуть безперервно до завершення розгляду законопроекту.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»